Acasa
Introducere
Statut
Proiect FIR
Actiuni
Curriculum
Corala Mundi
Festivitati
Venituri
Aprecieri
Recunostinta
Contact
Forum
CãutareCãutare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Fundatia nu isi asuma raspunderea pentru continutul articolelor publicate.
      Pentru acestea sunt responsabili doar autorii, in concordanta cu legea presei.
      Publicarea scrisorilor de la cititori sau a mesajelor din Forumul de discutii se face in virtutea libertatii de opinie si expresie a acesteia.
      Punctul de vedere si ideatica scrisorilor si mesajelor afisate nu coincid in mod necesar cu cele ale redactiei.

Forumul este creat pentru a ne informa reciproc despre spiritualitate, actiuni civice, sociale, sanatate, cultura, stiinta, etc.
      Va asteptam la fiecare subiect cu intrebari, clarificari, sugestii, informatii de specialitate.
      Pentru a adauga mesajul dumneavoastra folositi parola de inregistrare.

Fundatia “Tezaurul Sacru al Religiilor”

Miracolul de la Lanciano

Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect    Pagina de start a forumului sacredtreasure.org -> 5. Tainele lasate de Iisus
Subiectul anterior :: Subiectul urmãtor  
Autor Mesaj
Marcela Ghiulbenghian
Site Manager

Data înscrierii: 11/12/2007
Locaþie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 07 02, 2008 9:09 am    Titlul subiectului: Miracolul de la Lanciano Rãspunde cu citat (quote)

OSTIA catolicilor s-a transformat in carne vie, muschi viu de miocard permanent viu dupa sute de ani. Dumnezeu ne iubeste pe toti, si pe crestini (ortodocsi, catolici, etc), si pe evrei, si pe musulmani, si pe taoisti, pe toti, dar nu toti ajungem in taramurile Lui Iisus, unii ajungem in taramurile de lumina ale profetilor (vezi Pistis Sofia).
Nu aruncati cu piatra, vedeti-va barna din ochiul vostru si nu paiul din ochii altora, dupa cum a spus Iisus.
Cea mai scumpa cercetare a fost a giulgiului lui Hristos, a urmat Miracolul de la Lanciano. Urmarea a fost introducerea Bibliei la nivel mondial (realizata cu banii multor tari) in scoli, penitenciare, hoteluri, armate, prin asociatia The Gideons International.

De ce ne-a creat Dumnezeu pe noi oamenii? Acum ne spune: Pentru a conduce intregul Univers cu noi.
Sunt aproximativ 6.350.000.000 de fiinte de lumina in univers, care toate in univers au venit cel putin o data pe pamant. Dar nu toate s-au intors in straturile de lumina de unde au venit, pacatuind fiecare foarte mult.
Iisus, Fiul Lui Dumnezeu, a venit pe pamant platind cu sangele lui, pacatele noastre, pentru ca toti, dupa un pahar al uitarii dat Tatal Ceresc greseam si intram in iad.
Dupa circa 5000 de ani, venind Fiul lui Dumnezeu, a deschis iadul, de asta a inviat dupa 40 de zile, si ne-a spus: “Eu v-am deschis usa spre lumina, dar putini o veti gasi-o… Nu v-am adus pace, v-am adus razboi; 3 veti fi intr-o casa doi contra unul, unul contra doi; cinci veti fi intr-o casa, trei contra doi, doi contra trei…”
Razboiul este cu cel rau din noi, pe care nu l-a inchis, dar i-a luat o treime din putere. Cine isi pune nadejdea in Dumnezeu, si il ia pe EL in ajutor, il invinge pe cel rau si reuseste sa scape de orice ispita: a alcoolului, a drogurilor, a fumatului, a perversiunilor sexuale, etc. Caci a spus Iisus: “prin post si rugaciune cu credinta cat un bob de mustar puteti muta muntii in mare”.
"Cel ce nu va parasi placerile lumesti pentru mine, nu va ajunge in veci la lumina." Dumnezeu a vrut ca omul creat de El sa nu se intineze si sa nu faca pacate de nici un fel. Omul trebuia sa traiasca ca un inger. Dar Fiul a binecuvantat cununia dintre barbat si femeie, lasand si taina botezului. El nu a binecuvantat relatiile perverse si a spus: "nu vreau moartea pacatosului, ci intoarcerea lui la credinta."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului
admin
Site Admin

Data înscrierii: 04/12/2007

MesajTrimis: Mie 03 05, 2014 6:26 am    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiºeazã mesajele pentru a le previzualiza:   
Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect    Pagina de start a forumului sacredtreasure.org -> 5. Tainele lasate de Iisus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteþi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteþi rãspunde în subiectele acestui forum
Nu puteþi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteþi ºterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteþi vota în chestionarele din acest forum