Acasa
Introducere
Statut
Proiect FIR
Actiuni
Curriculum
Corala Mundi
Festivitati
Venituri
Aprecieri
Recunostinta
Contact
Forum
CãutareCãutare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Fundatia nu isi asuma raspunderea pentru continutul articolelor publicate.
      Pentru acestea sunt responsabili doar autorii, in concordanta cu legea presei.
      Publicarea scrisorilor de la cititori sau a mesajelor din Forumul de discutii se face in virtutea libertatii de opinie si expresie a acesteia.
      Punctul de vedere si ideatica scrisorilor si mesajelor afisate nu coincid in mod necesar cu cele ale redactiei.

Forumul este creat pentru a ne informa reciproc despre spiritualitate, actiuni civice, sociale, sanatate, cultura, stiinta, etc.
      Va asteptam la fiecare subiect cu intrebari, clarificari, sugestii, informatii de specialitate.
      Pentru a adauga mesajul dumneavoastra folositi parola de inregistrare.

Fundatia “Tezaurul Sacru al Religiilor”

Ce ne sfatuieste Dumnezeu, pentru aceste timpuri

Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect    Pagina de start a forumului sacredtreasure.org -> 5. Mesaje necesare Pacii Mileniului III.
Subiectul anterior :: Subiectul urmãtor  
Autor Mesaj
Marcela Ghiulbenghian
Site Manager

Data înscrierii: 11/12/2007
Locaþie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 06 18, 2010 11:08 am    Titlul subiectului: Ce ne sfatuieste Dumnezeu, pentru aceste timpuri Rãspunde cu citat (quote)

Cuvntul lui Dumnezeu pentru neamul romn

Link audio : http://www.noul-ierusalim.ro/php/look.php?cheie=1020

Eu sunt Cel ce sunt si Cel ce Ma fac cuvnt din cer pe pamnt, asa cum si la nceputul cerului si al pamntului am cuvntat prin puterea Tatalui Savaot n Mine cuvntul Lui si al Meu, Care este Duhul Tatalui si al Fiului, Duhul Sfnt, Duhul lui Dumnezeu.Graiesc din cer pe limba omului prin limba neamului romn, pe a carui vatra Mi-am ales sa graiesc la sfrsit, cnd toate, toate se ndreapta spre nceputul lor cel dinti, spre dragostea dinti a lui Dumnezeu pentru cele facute de El la cuvntul Lui. O, graiesc tie, neam romn, sa nu te necajesti ca esti necajit din pricina lipsei de bani sau de agoniseala pentru trai bun pe pamnt, ci sa te necajesti ca n-ai pe Domnul de bucurie si de mngiere a ta. O, ct te-am strigat, ct te-am strigat prin cuvntul Meu cel de azi ca sa Ma auzi si sa faci tu ascultare de cuvntul Meu, care vine pe nori la tine, tara Mea de azi! Eu ti-am vestit cu dor si cu durere si cu bucurie si cu mngiere ca esti tara Mea cea de azi, asa cum Tatal te-a dat Mie la nasterea Mea pe pamnt acum doua mii de ani, o, si ce putin dai tu sa auzi ceea ce Dumnezeu graieste peste tine prin rul Lui de cuvnt acum peste pamnt! Te-am nvatat cu mila, tata, sa nu te lasi pe mini straine cu viata ta, cu casa ta, cu ograda ta, cu durerea ta, cu avutia ta cea de la Mine sau cu lipsurile tale din pricina departarii tale de Dumnezeu, o, si nu dai sa asculti, tata! Glasul Meu, care graieste peste tine, vine la tine din cer de la Dumnezeu, ca sa fie Dumnezeu cu tine pe pamnt si sa te nvete din cer ntru toate, dar tu nu te-ai deprins sa Ma asculti si sa-Mi urmezi povata. O, e primejdios aceasta. Te vede duhul rau, care s-a nascut din om la nceput prin neascultarea lui de Dumnezeu, Facatorul lui, si este duh rau neascultarea de Dumnezeu a omului. Chemarea ta spre ascultare este veghea Mea de peste tine, si mereu am venit cu ea la tine, tara Mea de azi. O, tie ti trebuie camasuta, tata, ca e rupta camasuta ta si e nespalata si e nengrijita de Dumnezeu, si se rupe de tot daca tu nu asculti, si te vei trezi goala de tot, ca si omul asezat de Mine n rai, si care pentru ca n-a ascultat, s-a trezit gol si s-a ascuns, dnd sa-si ascunda goliciunea sa, si aceasta vine de la neascultare, tata. Te povatuiesc sa ntelegi certarea Mea cea miloasa de peste tine si sa nveti la greu duhul fratiei si al nejudecatii lnga el, caci tot ce vine peste tine nu vine spre durerea ta, ci spre trezirea ta, fiindca inima ta e prinsa de nepasare de Dumnezeu, tata. O, as voi sa nu mai faci pacat. Eu graiesc tie prin toate cte vin spre tine ca sa auzi tu si sa urasti pacatul, tata. O, fereste-te de desfrnare, ca ea ti cere bani ca sa cheltui pentru ea! Alunga de pe pamntul tau pacatul, caci Eu, Domnul, sunt pe vatra ta cuvnt peste pamnt si dau sa curat de pacat vatra ta! Da de la tine pacatele cele de dinainte de potop, cnd oamenii mncau si beau, se nsurau si se maritau si petreceau fara Dumnezeu pe pamnt si si pregateau moartea, ca nimeni, nimeni nu mai vegheaza ca sa nu vina ea.
O, tara Mea de azi, vin la tine cuvnt si te rog, tata, sa nu mai bei dect de la Mine, caci duhul rau a facut bautura multa, straina de Dumnezeu, iar ea se numeste pacat, si apoi boala grea, si te rog sa alungi de pe vatra ta tutunul, ca sa nu-l mai folosesti ca pacat, ca iata ce a facut din el omul faradelegii, si te-a ndemnat, tata, ca sa cazi si n acest pacat si ca sa nu mai semeni tu cu Dumnezeu, Care este fara de pacat! O, fereste-te de desfrnare, de orice fel de desfrnare, ca pentru ea ti trebuie bani si putere rea si pacatoasa, si departare de Dumnezeu cere ea de la om! Stau si plng cu Tatal si cu sfintii, ca numai pacat vad pe pamnt, gata, gata sa-l scufunde n adnc, si astept sa sfrseasca omul cu pacatul, si dau sa-l ajut daca nu poate singur, ca de la copil si pna la batrn nu mai poate sta nimeni fara de pacat peste viata lui, si simturile omului cad mereu n pacat. O, de ar simti omul dor de Dumnezeu n el, ar lua acest maret har si l-ar trezi pe om din betia pacatului si ar veni el spre iubirea cea de sus, caci am scris pentru mparatia Mea peste pamnt neam sfnt sa am, popor agonisit de Dumnezeu, preotie mparateasca, nu omeneasca asa cum se vrea ea a fi acum peste tot pe pamnt, peste tot fara Dumnezeu, si numai cu haina si cu numele se mai vrea ea peste pamnt, si iata de unde vine ratacirea spre pacat peste om! O, neam romn, Eu voi birui omul si voi fi biruitor! O, nu te teme de suferinta ta cea de la lipsuri, ci teme-te de suferinta cea care vine peste tine de la pacat, tata! Aduna-te lnga cuvntul Meu si vezi ce vrea el de la tine si asculta-l pe el, caci gura Mea graieste peste tine spre mntuirea ta si nu spre raul tau! Primeste de la Dumnezeu certarea cea pentru tine, si nu ca de la om s-o primesti, caci Eu nu vreau, tata, sa cazi tu sub stapnire la neamuri straine, care n-au alegerea ta, dar care stiu de ea nca de la nceputul tau cu Mine cnd Tatal te-a dat Mie la nasterea Mea ca sa fii a Mea la ntoarcerea Mea spre sfrsit de timp, caci atunci cnd M-am naltat la cer dupa patima Mea, cu care am platit viata omului care vrea sa aiba viata, ngerii au spus ca iarasi va sa vin, si acum mplinesc asa, caci a venit vremea, si toate arata ca a venit, asa cum este scris. Eu te ndemn spre liniste, neam romn, si spre rabdare, tata. nvata-te cu saracia si cu putinul din toate, asa cum i place lui Dumnezeu sa traiesti, caci viata cea plina de placeri te smulge de sub ocrotirea Mea si te da sluga la alt stapn, stapnitorul ntunericului acestui veac, care are ca hrana duhul lumii. Eu, Domnul, te dau spre certare daca nu dai sa asculti povata Mea cea de viata, si te voi spala frumos, caci tie ti trebuie camasuta noua, si trebuie sa te speli pentru ea. Eu, Domnul, ti ntaresc rabdarea si te nvat sa ntelegi ca toate cte vin peste tine sunt spre facerea ta cea de la Mine si sunt spre curatirea si spre nvierea ta apoi, si bine ti va fi tie daca vei asculta, daca vei deschide Domnului cnd El bate sa-I deschizi, o, tara Mea cea de azi! Cine are urechi de auzit, sa auda cu ele ceea ce Duhul graieste peste tine, o, neam romn, iar celui ce aude, Eu i voi da lui! Amin
09-06-2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului
Afiºeazã mesajele pentru a le previzualiza:   
Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect    Pagina de start a forumului sacredtreasure.org -> 5. Mesaje necesare Pacii Mileniului III. Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteþi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteþi rãspunde în subiectele acestui forum
Nu puteþi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteþi ºterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteþi vota în chestionarele din acest forum