Acasa
Introducere
Statut
Proiect FIR
Actiuni
Curriculum
Corala Mundi
Festivitati
Venituri
Aprecieri
Recunostinta
Contact
Forum
CãutareCãutare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Fundatia nu isi asuma raspunderea pentru continutul articolelor publicate.
      Pentru acestea sunt responsabili doar autorii, in concordanta cu legea presei.
      Publicarea scrisorilor de la cititori sau a mesajelor din Forumul de discutii se face in virtutea libertatii de opinie si expresie a acesteia.
      Punctul de vedere si ideatica scrisorilor si mesajelor afisate nu coincid in mod necesar cu cele ale redactiei.

Forumul este creat pentru a ne informa reciproc despre spiritualitate, actiuni civice, sociale, sanatate, cultura, stiinta, etc.
      Va asteptam la fiecare subiect cu intrebari, clarificari, sugestii, informatii de specialitate.
      Pentru a adauga mesajul dumneavoastra folositi parola de inregistrare.

Fundatia “Tezaurul Sacru al Religiilor”

Dinozaurii

Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect    Pagina de start a forumului sacredtreasure.org -> 4. Intrebari la care nu ati gasit raspuns
Subiectul anterior :: Subiectul urmãtor  
Autor Mesaj
Rosebud

Data înscrierii: 14/04/2008
Locaþie: Campina

MesajTrimis: Lun 04 14, 2008 1:52 pm    Titlul subiectului: Dinozaurii Rãspunde cu citat (quote)

Unde sunt aceste creaturi minunate ale caror dovezi le gasim in nenumarate muzee?
Si de ce nu au fost salvate de Noe?
Si de ce nu sunt specificate in Biblie?
Ele totusi au existat...asta e clar...intotdeauna m-am intrabat...de ce? Sad
admin
Site Admin

Data înscrierii: 04/12/2007

MesajTrimis: Mar 04 22, 2008 6:55 pm    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)

Dinozaurii nu erau pe vremea lui Noe....

Profetiile din vechiul testament nu sunt mai vechi cca. 5000 de ani, si D-zeu ne spune ca multe lucruri din Biblie nu le-am putut intelege corect pentru ca nu ne-am dus la inaintasii nostri.

Intr-o revelatie transmisa oamenilor ne spune ca viata pe pamant este la a 3-a Lui incercare.Deceptionat fiind de prima si a doua incercare a urmat cate un cataclism ca si potopul lui Noe care a distrus tot.De aceea in pamant putem gasi oameni cu par pe ei o forma umanoida care inca nu a avut chipul si asemanarea lui Dmnezeu.
Omul cu chip si asemanare divina Adam a fost creat acum 7000 de ani in fizionomia pe care o vedem astazi la om.
Omul creat cu chip divin a fost lasat pe Pamant ca in Rai avand o singura interdictie aceea de a nu musca din marul care reprezenta pomul cunoasterii Binelui si Raului.Muscand din mar Eva si Adam au urmat 7000 de ani de blestem ai Tatalui ceresc.
Cand D-zeu a hotarat sa faca om cu chipul si asemanarea Sa, Lucifer un inger frumos apropiat al lui D-zeu a spus:"Cum sa faci Tu om cu chipul si asemanarea Ta cand nici noi nu avem asta".D-zeu i-a spus :"Piei din fata Mea satana."Lucifer a raspuns:"am sa-ti dovedesc ca omul nu e vrednic de lumina Ta.".D-zeu a raspuns :"bine, dovedeste-Mi dar sa nu te atingi de sufletul lui". Adam si Eva incalcand porunca divina l-au primit pe diavol in trup, cu care vesnic noi trebuie sa luptam.Putem lupta doar cunoscand poruncile divine si implinindu-le.Diavolul pentru ca nu poate sa ne ia sufletul ne ispiteste din copilarie cu desfatari(onanie,masturbare,homosexualitate,lesbianism,sadism,zoofilie...etc), fumat,minciuni,barfa,furt,alcool,drog,aurolac,cafea,cola,pepsi,televizor,jocuri pe calculator=excitante care atunci cand ne suparam ne maniem ne pot duce la razbunari pana la crima si o data ce am luat viata unui suflet al lui D-zeu diavolul ne-a luat sufletul.

Omul in perioada dinozaurilor nu avea tehnica de azi pentru a salva dinozaurii. Cunosteau puterea teleportarii (vezi realizarea piramidelor Keops).

In Biblie nu au fost cuprinse toate evangheliile lui Iisus, acestea fiind ascunse de puterile internationale care conduceau lumea.Acum acestea au aparut in traduceri si explica multe lucruri pe care le vedem in filme sau pe care le stiau sfintii,clar vizionarii=paranormal.

Ultima modificare efectuatã de cãtre admin la Mie 07 30, 2008 8:40 am, modificat de 1 datã în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Marcela Ghiulbenghian
Site Manager

Data înscrierii: 11/12/2007
Locaþie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 06 13, 2008 10:36 am    Titlul subiectului: Rãspunde cu citat (quote)

Animalele preistorice, oamenii preistorici au fost distrusi de Dumnezeu, care ne spune ca acum 12000 de ani a spulberat ATLANTIDA pentru ca luciferienii veniti pe pamant au fost pusi sa construiasca o piramida; li s-au dat profeti care sa-i ridice spiritual, ca ei prin munca, rabdare si ascultare, sa se inalte la lumina. Dar ei s-au razvratit.
Tot astfel s-a intamplat pe pamant, caci se vad sisturile bituminoase, straturile de bazalt verticale, care dovedesc cataclisme, cum le numim noi, care dovedesc mania Lui Dumnezeu asupra pamantului pe care el l-a creat cu tot ce este pe el.
Iisus a spus cand a venit: “Nu am venit sa schimb legea, am venit sa o implinesc”, si ne-a dat o noua lege, UN NOU TESTAMENT, dar nu a anulat profetiile care erau revelatii, a schimbat poruncile pe care noi pamantenii nu le-am implinit, razvratindu-ne, ucigand animale, si pasari pentru a le manca si chiar ucigandu-ne intre noi. Vezi si azi razboaiele, avorturile, planificarea copilului cand vrem noi, nu cand vrea Dumnezeu, care vor da drumul maniei lui Dumnezeu, daca nu luam toti atitudine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteazã site-ul autorului
Afiºeazã mesajele pentru a le previzualiza:   
Creazã un subiect nou   Rãspunde la subiect    Pagina de start a forumului sacredtreasure.org -> 4. Intrebari la care nu ati gasit raspuns Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteþi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteþi rãspunde în subiectele acestui forum
Nu puteþi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteþi ºterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteþi vota în chestionarele din acest forum